Yetim hakkından siyasi rant çıkarma ve yalan haber furyası

[ A+ ] /[ A- ]

Paros dergisinden Ermeni yetimlerin hakkının sömürüsüne, siyasi ranta araç yalan haber! Kamp Armen direnişi devam ederken reklam amaçlı hazırlanmış bu haberin maksadını anlamakta zorluk çekiyoruz.
Soruyoruz:
1- Yetimhane iade edildi diyorsunuz, vakfın üstüne geçirilmiş tapu nerede? Madem elinize geçti, tapuyu acilen yayınlayın.
2- Bu yalan haberi ve AKP reklamını yayınlamak için kaç para aldınız?
3- Böyle bir yalan haber yapıp gazetecilik mesleğine devam etmeyi hangi ahlaki normlarla içinize sindirebiliyorsunuz?
Paros yayınlanan yalan haberi tekzip etmelidir.
Markar Esayan, Tuzla Ermeni Yetimhanesi’ni, Kamp Armen’i seçim malzemesine dönüştürme çabasından vazgeçmelidir.
Direnişimiz 27 gündür zaten alandadır, Kamp Armen’dedir. Hangi siyasal yapıların yıkımı durdurduğunu, kimlerin bizimle direndiğini, kimlerin yıkım günü bile bile seyirci kaldığını ve sonrasında siyasal rant peşinde koştuğunu sadece biz değil, Kamp Armen’e gelen tüm ziyaretçilerimiz çok iyi bilmektedir.
Bu noktada süreci uzatıp kafaları karıştırmaktan başkaca bir katkısı olmamış Markar Esayan’ın açıklamaları Ermeni halkına yarar değil ancak zarar sağlayabilir. Bu tutumdan vazgeçerek kampın iadesi ve Ermeni halkı için çaba sarfetmesini bekliyoruz.
Bu soruları cevaplayamayan bir yayın kuruluşunun ve daha iade edilmeden yetim hakkından rant sağlamaya çalışan bir vekil adayının halkımızın vicdanında yeri yoktur.